ÁLLAPOTFELMÉRÉS és KEZELÉS
ÁLLAPOTFELMÉRÉS
A Dévény-módszerrel végzett kezeléseket minden esetben megelőzi egy DSGM-szakgyógytornászi vizsgálat. A vizsgálat a DSGM speciális tünettanának felhasználásával történik.
A vizsgálat kiterjed:
- az idő előtt, vagy nehezen született un. „rizikó babák” vizsgálatára
- a korai időszakban a későbbi mozgásproblémák lehetőségére utaló un. „gyanújelek” felismerésére
- a kifejezett tartási és mozgásproblémák tüneteinek észlelésére
Az Alapítvány hetente két alkalommal tart vizsgálatot, amelyre bárki behozhatja gyermekét, ha saját maga úgy érzi, hogy csecsemője rizikós, vagy gyanújeleket észlel rajta. Ugyancsak elvégzi a vizsgálatot az Alapítvány, ha a védőnő, a gyermekorvos illetve más szakorvos ezt ajánlja számára.
ÁLLAPOTFELMÉRÉS DÍJA
A felmérő vizsgálat beutalóval érkező és kezelésre szoruló gyermekek esetében díjtalan.
Amennyiben beutalóval érkeznek, de kezelés nem szükséges a gyermeknek, úgy kérjük Önöket, lehetőségükhöz mérten támogassák Alapítványunkat, hogy minél több gyermeknek tudjunk segíteni.
Ha nem rendelkeznek beutalóval a felmérő vizsgálat díja 10.000.-Ft.
KEZELÉSEK
A kezelések megkezdéséhez minden esetben szakorvosi (gyermek,- neurológus, ortopéd) vagy gyermek háziorvosi beutaló szükséges.
A kezelések során a DSGM-szakgyógytornász a gyermek egész testét kezeli, az Alapítvány által kialakított szakmai protokoll előírásai szerint. Egy kezelés 55-60 perc időtartamú. Abban az esetben, ha a gyermek csak szopási, nyelési, esetleg hangképzési problémák miatt kerül kezelésre, akkor a kezelés az arcra, nyakra, fejre és szájüregre terjed ki, időtartama 25-30 perc.
A gyermekek kezelését az Alapítványban DSGM-szakgyógytornászok végzik. Azokban az esetekben, amikor a kapacitásaink kihasználtsága miatt nem tudjuk saját magunk ellátni a beteget, akkor ajánlunk DSGM végzettséggel rendelkező szakgyógytornászt. Az Alapítvány által ajánlott DSGM-szakgyógytornászok jegyzékét és területi működési körüket itt lehet megtalálni.
(Kérjük minden esetben ellenőrizzék, hogy a gyógytornász, akihez a gyermeküket kezelésre viszik, szerepel-e a DSGM-szakgyógytornászok listájában!)
A kezelésekre történő beosztást az adminisztrációs munkatársak végzik. Fontos, hogy a gyermek megjelenjen a megbeszélt kezelési időpontban. Abban az esetben, ha betegség, vagy más halaszthatatlan ok miatt a kezelésre a szülő nem tudja elhozni a gyermeket, kérjük, hogy erről minél hamarabb telefonon tájékoztassák az adminisztrációs munkatársainkat. Ebben az esetben ők be tudnak hívni más gyermeket a kieső kezelésre. Ezzel más beteg gyermekek gyógyulását segítik.
A szülő (kísérő) jelen lehet a kezelő szobában a kezeléseken, azonban minden esetben tiszta váltó-zokni használata kötelező.
A kezelési illetve vizsgálati időpont lemondását kérjük előző nap, de legkésőbb aznap reggel 7:45 és 8:30 között jelezzék az irodában!
GYIK: a DSGM-en alapuló állapotfelmérő vizsgálatról, kezelésről:
Olyan kézzel végzett izom-ín-kötőszövet kezelés, amely normalizálja a kóros izomzatot és direkt ingereket képes küldeni az agyba. Az izomzat normalizálása a kontraktúrák (az izomzat zsugorodásai,letapadásai) elhárítását és az izmok kóros helyzetének megszüntetését jelenti. Az agy direkt ingerlése pedig az izmokban és inakban lévő idegvégződések (receptorok) és a szakember kezének közvetlen kapcsolata révén jön létre, természetesen a bőrön keresztül.
HELYSZÍN
A gyermekek gyógyító kezelése az Alapítvány 1122 Budapest, Széll Kálmán tér 16. szám alatti telephelyén történik. Megközelíthető a Széll Kálmán téri metró, busz és villamos megállóktól. Az épület hátsó bejárata az Ignotus utca 17. sz. alatt található, itt díjfizetés mellett parkolásra is lehetőség van.
A csoportos mozgásfejlesztő/tartásjavító órák (4 éves kortól) az Alapítvány Budapest, V. ker. Október 6. u. 24. sz. alatti telephelyén zajlanak.
Kezelések társadalombiztosításra
Az Alapítvány szervezetén belül Budapesten és 13 vidéki telephelyen működő DSGM-szakgyógytornászok gyógyító munkája NEAK (korábban OEP) támogatottan illetve az Alapítvány szervezetén kívül magánrendelés útján is igénybe vehető.
Sajnos az egészségügyi forrásokból mindig kevesebb van, mint amennyire szükség lenne, ezért a Dévény-módszerrel történő kezelésre is jóval kevesebb pénzt tud adni társadalombiztosítás, mint amennyibe az Alapítványnak egy kezelés kerül. Ez az oka annak, hogy az Alapítvány folyamatosan rászorul a támogatásokra és a hozzájárulásokra. A kezelések finanszírozásának forrásait itt tekintheti meg
Ha támogatni akarja az Alapítványt, vagy a kezelésekhez kíván hozzájárulást adni, azt itt teheti meg.
2015 július 1-jétől a Dévény módszerrel történő kezelések a 31/2015. (VI.12) EMMI rendelettel (MódR.) módosított 9/1993. (IV.2.) NM rendelet (R.) alapján a DSGM-kezelésekre kialakított speciális indexált (94616 és 964618) kód alkalmazásával és a hivatkozott R. 2. sz. mellékletében írottak szerint kizárólag a Dévény Anna Alapítvány által igénybe vehető finanszírozással valósulnak meg.