A speciális testképző gimnasztika

A speciális testképző gimnasztika (STG) alkalmazási területei

Dévény Anna Berczik Sára esztétikus mozgásképző rendszerét ötvözte saját speciális testképző technikájával.

A speciális testképző gimnasztika (STG) mozgásképzettségre, illetve az analízis-szintézis elvére épül.

A művészi torna szemléletét és gyakorlatanyagát használja fel mind egészséges gyermekeknél, mind pedig különféle mozgatószervrendszeri elváltozások esetén.

A testből kihozható maximum technikája a mozgásfejlesztés minden területén eredményesen alkalmazható a mozgássérülések rehabilitációjától kezdve a táncosok képzésig.

Esztétikus analitikus gimnasztika (EAG)

Az esztétikus analitikus gimnasztika azoknak az átlagképességű gyermekeknek a testképzése, akiknek nincs sem ortopédiai, sem neurológiai eredetű mozgássérülésük.

Célja: „a koordináció, az erő, az ügyesség, és állóképesség fejlesztésén keresztül a tudatos, pontos, gazdaságos, harmonikus mozgás kialakítása” (Dévény Anna).

Alkalmazott analitikus gimnasztika (AAG)

A foglalkozásokat azok az óvodába, iskolába járó gyermekek látogatják, akik ortopédiai, vagy idegrendszeri eredetű károsodásuk miatt óvodai, iskolai testnevelésben vagy gyógytestnevelésben sem vehetnek részt.
Az alkalmazott analitikus gimnasztika a fokozatosság elvét betartva, évekre felépített gyakorlatanyagot tanít, kezdő, középhaladó és haladó szinten. A gyógytornaszemlélettel ötvözött gyakorlatok végzése szisztematikusan felépített tananyag átadásán keresztül történik zenekíséret segítségével.

Célja: a mozgássérülést az adott lehetőségen belül a leghatékonyabban korrigálni, mozgáskultúrát és esztétikus nevelést nyújtani, valamint önfegyelemre és küzdőképességre nevelni. Ezzel az AAG megszünteti a betegségtudatot és megadja a harmonikus mozgás örömét, aminek rendkívül nagy a jelentősége az egyén életminősége, és társadalmi beilleszkedése szempontjából.

Analitikus táncgimnasztika (ATG)

Az analitikus táncgimnasztika professzionális táncosok esetén a gyakran egyoldalú képzést kiegészítő tréning.

Célja: a test természetes biomechanikai egyensúlyának helyreállítása.