A Dévény Anna Alapítvány által ajánlott DSGM-szakgyógytornászok

Kedves Szülők!

A Dévény Anna Alapítvány 2019. szeptember 2-tól kezdődően átalakítja a DSGM-szakgyógytornászok országos listáját a szakmai minőségbiztosítás és a DSGM szakmai elismertségének fokozása érdekében.

Az Alapítvány a fenti naptól kezdődően csak azokat a DSGM-szakgyógytornászokat tünteti fel a honlapján található listán, akik

  • tájékoztatták az Alapítványt arról, hogy a tevékenység végzésére érvényes engedéllyel rendelkeznek és ezt az Alapítvány a számára elérhető adatbázisokban ellenőrizte;
  • tájékoztatták az Alapítványt, hogy a tevékenységüket milyen jogi formában végzik, valamint
  • betartják az Alapítvány etikai kódexében foglaltakat
  • vállalják, hogy az Alapítvány szervezésében kétévente megtartásra kerülő továbbképzésen részt vesznek.

Szakmai ajánlás a magánrendelőben végzett DSGM-kezelésekhez

Ajánlott kezelési idő

Az Alapítvány ajánlása szerint a DSGM-szakgyógytornásznak a teljes testre kiterjedő kezelést legalább 50-60 percben kell elvégeznie, az arc önálló, a nyak- és fejkezelés ideje legalább 25-30 perc.

A DSGM egy kezelésen belül történő vegyítése egyéb mozgásrehabilitációs módszerrel 

A DSGM csak akkor fejti ki a megfelelő hatást, ha azt önállóan alkalmazzák, más fejlesztő módszerekkel nem vegyítik, ugyanis a DSGM-kezelés során kifejtett direkt stimuláció hatása nem épül be az agyba, ha a beépülési folyamatot természetellenes, idegen hatásokkal megzavarják. A különböző módszerek hatásai kiolthatják egymást.

Kérjük ellenőrizzék, hogy a gyógytornász, akihez a gyermeküket kezelésre viszik szerepel-e az ajánlott DSGM-szakgyógytornászok alábbi listájában!

Az Alapítvány csak az alábbi ajánlati listán szereplő DSGM-szakgyógytornász esetén benyújtott panaszokat kezeli.

A listán szereplő DSGM-szakgyógytornászok elérhetőségéért kérjük, érdeklődjenek a következő telefonszámon hétfőtől-csütörtökig 9:00 és 12:00 között:

+36-30-998-3252

BUDAPEST
I. kerület
  Csepregi Marietta DAA
Kurtos Katalin DAA
Boda Zsuzsa
II. kerület  
  Pártos Adrienn DAA
Juhászné Szabó Antónia
Lovass Edit
III. kerület  
  Balló Gabriella     
Balogi Katalin
IV. kerület  
  Nagy Balázsné Cserey Krisztina
(Újpesti Szakorvosi Rendelőintézet)
V-VI-VII. kerület  
  Juhászné Szabó Antónia
VIII. kerület  
  Leitnerné Türei Orsolya DAA
Patak Noémi
IX-X. kerület  
  Börcsök Anna (X.)
Patak Noémi (IX.)
XI. kerület  
  Reicherné Hrabéczy Andrea DAA               
Balázs Marianna
Bögre Andrea
Fáy Krisztina
Kertészné Németh Bernadett
Kispál Gabriella
Lázár Anita
Oroszné Póth Renáta
XII. kerület  
  Fábián Andrea DAA
Pohlinger Ildikó DAA
Sarkadi Márta DAA
Horváth Beáta
Kováts-Megyesi Zita
Láng-Miticzkyné Varga Tünde
XIII. kerület  
  Auner Andrea
Májer Henriett
XIV. kerület  
  Sebestyén-Berta Györgyi DAA
XVI. kerület  
  Burján Katalin
Juhász-Tóth Zsuzsa
XVII. kerület  
 
XVIII. kerület  
  Bende Mónika
Pusztainé István Erika
XIX. kerület  
  Vargáné Balogh Andrea
XX. kerület  
  Bajnok Ildikó
XXI. kerület  
  Patak Noémi
XXII. kerület  
  Laczkovich Dóra
XXIII. Kerület  
  Tóthné Andirkó Edit

VIDÉK
PEST megye
Budakeszi Sztraka Ágnes DAA
Budaörs
Cegléd
Csömör
Diósd Kováts-Megyesi Zita
Dunaharaszti
Dunakeszi Hubikné Klein Margit DAA
Érd Bíróczi Várkonyi Andrea
Csatári Vera
Erdőkertes Balogh Barbara
Fót Veresné Beránek Virág
Göd/Felsőgöd
Gödöllő Matula Zsuzsanna DAA
Pálfi Katalin DAA
Egri Veronika
Halásztelek Lázár Anita
Kistarcsa
Maglód Gyarmathy Angéla
Nagykovácsi Kovalovszkiné Etre Ágnes
Páty Kővágóné Kosztolányi Ágnes
Pécel Fórián Eszter
Pomáz Jakab Anna DAA
Solymár Mohácsi Petra
Sülysáp Pelyhe Miklósné DAA
Szentendre
Szigetszentmiklós Nemes Zoltánné
Patak Noémi
Tahitótfalu Őri Edina
Törökbálint
Üröm Sztuhár Tímea
Vác Klein Ágnes DAA
Veresegyház
Zsámbék Boda-Novy Emőke
BARANYA megye
Bóly
Komló Csertán Marianna
Pécs Kutas Réka DAA 
Füge Istvánné
Szász Krisztina
Dr. Thanné Tari Júlia
BÁCS-KISKUN megye
Baja Völgyesi Vanda DAA
Péterné Hacsi Ágota
Kalocsa Farkas Erzsébet
(Bács-Kiskun Megyei Kórház
kalocsai telephely)
Kecskemét Minda Andrea
Kiskunfélegyháza Dr Bátoriné Csenki Krisztina
BÉKÉS megye
Békés Bajiné Bagó Márta
(Békési Gyógyászati Központ és Gyógyfürdő)
Békéscsaba Rákóczi Józsefné DAA
Orosháza
Szarvas Bracsok Ildikó
BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN megye
Mezőkövesd Gomány Krisztina
Miskolc Simon Anikó DAA
Csollák Gabriella
Horváth Mária
Dr. Molnárné Szebenyik Gizella
Kazincbarcika
Ózd
Sajószentpéter Molnár Tünde DAA
Sárospatak
Sátoraljaújhely Balogh Sándorné DAA
CSONGRÁD megye
Algyő
Hódmezővásárhely
Mórahalom Zsigáné Nyári Zita DAA
Szeged Nagyné Légrádi Anita
Szentes Molnár Lilla
FEJÉR megye
Dunaújváros Lampertné Nepp Brigitta DAA
Vinis Zsuzsanna
Felcsút Gábossy Beatrix
Mór Szakácsné Kovács Judit
Székesfehérvár Mayor Klára 
Szende Ágnes
GYŐR-MOSON-SOPRON megye
Győr Barna Eszter
Fülöpné Dorcsi Rita
Prekopecz-Farkas Andrea
Tringerné Újvári Veronika
Máriakálnok Mézám Zsuzsanna DAA
Mosonmagyaróvár Dr. Novákné Karácsony Krisztina
Sopron Iliás Diána
Sztéhlóné Horváth Mónika
HAJDÚ-BIHAR megye
Berettyóújfalu Csóka Judit
Debrecen Becsky Orsolya
(Szent Lukács Görögkatolikus Korai Fejlesztő és Gyermekrehabilitációs Központ)
Iván Andrea
Dr. Majorosné Vágó Judit
Radácsiné Lengyel Heike
(Szent Lukács Görögkatolikus Korai Fejlesztő és Gyermekrehabilitációs Központ)
Egyek, Tiszafüred Nagy-Tóth Kinga DAA
Hajdúböszörmény Andirkóné Csuka Rita
HEVES megye
Eger Szabóné Nagy Andrea
(Markhot Ferenc Kórház)
Monosbél
Ostoros
Gyöngyös Korponainé Uszléber Tiriána
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK megye
Jászberény
Szolnok Nagyné Ladányi Krisztina
KOMÁROM-ESZTERGOM megye
Esztergom Mészáros Judit
Tata Mikla Bernadett
Tatabánya Gábossy Beatrix
NÓGRÁD megye
Balassagyarmat Ábelné Kövér Andrea
Őrhalom Bunder-Harman Ágnes
SOMOGY megye
Balatonmáriafürdő Tanai Tímea
Kaposvár Dévai Gabriella
Katonáné Halupa Dóra
(Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház)
Nemes Melinda
Kéthely Harangozó Renáta DAA
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG megye
Fehérgyarmat
Kisvárda Domján-Bartus Diána DAA
Nyíregyháza Farkasné Irsa Nikolett DAA
Major Anita DAA
Dr. Valcsákné Purgel Beáta DAA
Vámosi Istvánné DAA
Rakamaz Vámosi Istvánné DAA
TOLNA megye
Szekszárd Dr. Sarkadiné Bencze Éva
VAS megye
Ostffyasszonyfa Dr.Királyné Pados Ildikó DAA
Szombathely Dr. Kismarosiné Fekete Andrea
Éder-Kocsis Éva 
Juhász Katalin  
Lukács Szabina  
Simonné Pungor Mária  
VESZPRÉM megye
Ajka
Balatonfüred Nagyné Miskó Rita
Tapolca Szó Anikó
Veszprém Csuti-Herczeg Zsuzsanna
(Csolnoky Ferenc Kórház)
Regensperger Andrea
ZALA megye
Hévíz
Nagykanizsa Vighné Mátés Tímes
Zalaegerszeg Tormássy Marianna
(Zala Megyei Szent Rafael Kórház)

KÜLFÖLD
ANGLIA
Brighton Ágoston István
London Szabó Rózsa
Chelmsford Víg Ildikó
Shrewsburg (Manchester, Liverpool környéke)